Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 0212 853 23 30

Türkiye’nin online gayrimenkul eksperi açıldı

Anasayfa Haber ve Duyurular Türkiye’nin online gayrimenkul eksperi açıldı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Türkiye’nin online gayrimenkul eksperi açıldı

Her gün ülkemizin dört bir yanındaki tapu dairelerinde binlerce işlem, herhangi bir ekspertiz hizmeti alınmaksızın yapılıyor. Bankalar ve bazı kurumsal firmaların taraf olduğu işlemler dışında Türkiye’de gayrimenkul işlemleri, gayrimenkulün hukuki durumu, mimari projesine uygun olup olmadığı veya piyasa fiyatı gibi konularda herhangi bir inceleme yapılmaksızın gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler neticesinde taraflar, sonradan uyuşmazlığa yol açabilecek birçok riski farkında olmadan kabul etmektedir.

Tapu Eksperi, gayrimenkul sektöründe süregelen bu soruna bir çözüm arayışından doğmuş bir internet girişimi. Tapu Eksperi’nin farklı ihtiyaçlara uygun olarak tasarladığı hizmet paketleri, internet sitesi üzerinden kolayca sipariş verilebiliyor. Birkaç gün içerisinde sipariş kapsamındaki hizmet SPK lisanslı bir eksper tarafından rapor şeklinde hazırlanıyor ve müşteriye sunuluyor. İster piyasa fiyatı konusunda bilgi içeren tam kapsamlı bir ekspertiz raporu, isterse yalnızca gayrimenkule ilişkin tapu kütüğü incelemesi talebinde bulunsun, müşteri kısa süre içerisinde SPK lisanslı eksper tarafından hazırlanan raporu temin ederek gayrimenkul hakkında istediği bilgiye erişebiliyor.

Tapu Eksperi böylelikle, gayrimenkul alım-satım işlemleri başta olmak üzere tüm tapu işlemlerinde güven ve şeffaflığı tesis etmeyi, insanların tam bilgi sahibi olarak karar vermelerini sağlamayı ve sonradan taraflar arasında ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkları asgariye indirmeyi amaçlıyor.

SPK lisanslı eksperin rolü

Sermaye Piyasası Kanunu, halka açık şirketlerin portföyündeki gayrimenkullerin değerlemesinin Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) tarafından açılan gayrimenkul değerleme sınavını başarıyla geçerek lisans alan eksperlerce yapılmasını zorunlu tutmaktadır. Bu çerçevede SPK lisansı, söz konusu eksperin gayrimenkul değerleme alanındaki yetkinliğini ve profesyonelliğini kanıtlayan bir belge niteliğinde olup SPK dışında da birçok kurum ve kuruluş tarafından tanınmaktadır.

“İ nsanların gayrimenkulle ilgili akıllarına gelen her türlü soruyu cevaplamayı amaçlıyoruz. ”

Gayrimenkul sektöründe ekspertiz hizmetinin yaygın olarak kullanılmadığına işaret eden Tapu Eksperi’nin kurucu ortağı ve genel müdürü Engin Yalçın, insanların bu hizmete erişimde zorluk yaşadığını belirtiyor:

“Ekspertiz hizmeti ikinci el otomobil sektöründe yerleşmiş bir uygulamadır: Bugün kimse ekspere göstermeden ikinci el otomobil satın almaz. Ancak ikinci el bir otomobilden daha pahalı ve riskli olmasına karşılık aynı uygulama, gayrimenkul piyasasında yaygın hale gelmemiştir. Bize göre bunun nedeni, gayrimenkul sektöründe bu hizmete erişimin daha karmaşık ve güç olmasıdır. Tapu Eksperi olarak, ekspertiz hizmetini herkesin internet üzerinden birkaç dakika içerisinde sipariş verebileceği şekilde sunarak bu eksikliği gidermeyi amaçladık. Ayrıca ekspertiz hizmetinin yanı sıra tapu inceleme, belediye dosyasının incelenmesi gibi çeşitli hizmetler sunarak insanların gayrimenkulle ilgili akıllarına gelen her türlü soruyu cevaplandırabilmeyi amaçlıyoruz.”

Türkiye çapındaki eksper ağıyla Tapu Eksperi, Ekim ayından beri Türkiye’nin tüm illerindeki gayrimenkullerle ilgili değerleme ve danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır. Tapu Eksperi tarafından sunulan tüm bu hizmetler hakkında detaylı bilgiye www.tapueksperi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0212 853 23 30

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.